Kurz – Granulomatózní onemocnění v praxi z pohledu dermatohistopatologa, dermatologa a pneumologa

  • Organizátor:IPVZ
  • Začátek: 27. března 2020 | 00:00
  • Konec: 27. března 2020 | 00:00
  • Místo konání: Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
  • Kraj: Praha
Praha
Diagnostika a diferenciální diagnostika, klinický obraz, histopatologie a terapie kožních a systémových granulomatózních onemocnění. Pojednána bude sarkoidóza a tuberkulóza z pohledu pneumologa a dermatologa, neinfekční granulomatózní nemoci obličeje (např. granulomatózní rosacea, lupus miliaris disseminatus faciei, orofaciální dermatóza), nekrobiotické granulomy (např. necrobiosis lipoidica, granuloma anulare, anulární elastolytický obrovskobuněčný granulom) aj. Určeno pro dermatovenerology, patology, internisty, praktické a jiné lekaře v praxi.

Kontakt: , tel: 261 092 443, e-mail: hartmanova@ipvz.cz

WWW: https://www.ipvz.cz/vzdelavaci-akce/53601-kurz-granulomatozni-onemocneni-v praxi-z pohledu-dermatohistopatologa-dermatologa-a-pneumologa?utm_source=partner&utm_medium=text&utm_campaign=zamestnani-ve-zdravotnictvi

8. dubna 2020
AKCE
IPVZ

Kurz – ISIN – nové funkcionality, logické vazby, validace a vkládání dat v informačním systému infekčních nemocí

Praha

Aktualizované informace o systému ISIN, prohloubení znalostí a dovedností terénních pracovníků KHS, týkajících se práce s ISIN. Určeno pro pracovníky KHS, především ty s rolí asistent.

Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Kraj:
Praha
14. dubna 2020
AKCE
IPVZ

Specializační kurz – Novinky ve všeobecném praktickém lékařství

Praha

Doporučené postupy, organizační a právní problematika, aktuální zdravotnická problematika, novinky ve vzdělávacím programu. Určeno pro lékaře v přípravě k atestaci v oboru všeobecné praktické lékařství (povinný kurz dle vzdělávacího programu).

Místo konání:
Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF
Kraj:
Praha
14. dubna 2020
AKCE
IPVZ

Kurz – Sonografie hlavy a krku

Praha

Využití sonografie v diagnostice hlavy a krku, zejména rezistence na krku (štítná žláza, krční uzliny, cysty, nádory atd.), slinné žlázy. Sonografie a punkce tenkou jehlou, metody, klinické diagnózy, léčba. Určeno pro lékaře ORL, radiology, praktické lékaře, endokrinology.

Místo konání:
Praha 5, V Úvalu 84, FN v Motole, katedra ORL, uze
Kraj:
Praha
14. dubna 2020
AKCE
IPVZ

Předatestační kurz v angiologii

Praha

Epidemiologie, etiologie, patofyziologie, diagnostika a léčba cévních chorob. Metabolická onemocnění. Určeno pro lékaře se zájmem o prohloubení znalostí v oboru angiologie.

Místo konání:
Praha 2, U Nemocnice 2, VFN, II. interní klinika
Kraj:
Praha