Hradec Králové – Téměř dvě stovky motorkářek a motorkářů se v sobotu 25. května 2019 sjeli tentokrát do Královéhradeckého kraje na parkoviště na Zvičině, aby se zúčastnili celorepublikové preventivní kampaně „Začněme spolu, aneb kolama dolů“. Na startu se sešli motorkáři z celé republiky, a to už před devátou hodinou ranní.

Rádi jsme přijali pozvání organizátorů a akci jsme podpořili přímo v místě konání týmem zdravotníků.

"Kolegové z Oblastního zdravotnického zařízení v Hradci Králové (ObZZ Hradec Králové), pod vedením MUDr. Jiřího Zetochy, vedoucího ObZZ, podpořeni kolegy záchranáři z Odboru mobilní a terénní péče, se akce také zúčastnili. Všem zájemcům představili základy první pomoci při havárii motorkáře, KPR a další témata", upřesnil účast ZZMV Miloš Navrátil, pracovník vztahů s veřejností a dodal: "Po celou dobu byl přítomen a k akci připraven sanitní vůz ZZMV. Postarali jsme se tak o úplné zdravotnické zajištění akce."

Mezi jezdci nechyběl v sedle motocyklu například ani brig. gen. Ing. Tomáš Lerch, ředitel Ředitelství služby dopravní policie; plk. JUDr. David Fulka, MBA, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje; plk. Ing. Petr Dušek, vedoucí Odboru služby dopravní policie a mezi motorkáře dnes zavítal i Daniel Landa.

Policisté předali na startu přítomným jezdcům preventivní materiály a nezbytné instrukce pro trasu, na níž se celá početná kolona vydala úderem desáté hodiny. Přestože cílem vyjížďky bylo královéhradecké letiště, měřila trasa zhruba 80 km a motorkáře provedla malebnými zákoutími hradeckého kraje. Kolona zdolala například během několika minut i průjezdnou hráz vodní nádrže Les Království. (fotografie níže)

Cílem vyjížďky byl prostor královéhradeckého letiště, kde si zájemci vyzkoušeli bezplatně ukázky výcviku bezpečné jízdy na speciálně upravených trasách pod vedením zkušeného lektora a za dohledu dopravních policistů (fotografie níže). Akce, která byla umocněna příjemným počasím a kladně přítomnými hodnocena, skončila v odpoledních hodinách.

Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.

Odkaz na tiskovou zprávu Policejního prezidia ČR pojednávající o principu projektu a informující o harmonogramu letošního ročníku: http://www.policie.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-zacneme-spolu-aneb-kolama-dolu-2019.aspx

Zdroj a foto: KŘ PČR Královéhradeckého kraje