Domácí péče nabízí flexibilní pracovní dobu a možnost pracovat podle svých představ, získáte cenné zkušenosti a budete mít možnost budovat si dlouhodobé vztahy s klienty. V Sestřička.cz se také můžete těšit na benefity, podporu zkušeného týmu a možnost osobního rozvoje.
Lucie (regionální ředitelka jižní morava)
„Pracovala jsem dvanáct let na transplantační kardiochirurgii jako sestra na ARO, pak přišla rodina. Po mateřské dovolené jsem hledala práci, kde bych mohla pracovat na zkrácený úvazek. Nechtěla jsem ambulantní oblast a hledala jsem flexibilitu. Nastoupila jsem do Sestřička.cz v Brně," říká Lucka, nyní regionální ředitelka Sestřička.cz pro oblast jižní Moravy. „Oproti práci v nemocnici je v terénní péči je řada benefitů a výhod. Jedna z nich je časová flexibilita, žádné směny ani povinné víkendy, nemusíte nastoupit brzy ráno a neskončíte za dvanáct hodin, vidíte třeba východ Slunce proto, že jste v terénu, venku, nejste zavřená mezi čtyřmi stěnami. Stihnete si vyzvednout děti ze školky.
Simona - Kolegyně Lucky je Simona, regionální ředitelka Sestřička.cz pro Čechy.
„Jsem mile překvapená, kam až se ta domácí péče dostala. Opravdu funguje, že pacient jde domů z nemocnice a může se léčit doma. Což je úplně úžasné, protože lidé jsou doma úplně jiní než v nemocnici. A strašně jim to pomáhá. Druhá věc, co mě hodně překvapila, je, že lékaři, nemocnice, praktici s námi spolupracují. Pro pacienty už není problém domácí péči získat, když na to mají nárok. Výhody práce v terénu? Časová flexibilita, finanční ohodnocení a rozmanitost té práce. A když budete u nás pracovat, můžete mít služební auto k dispozici pro soukromé účely.
Co vás baví na práci v terénu? - Úžasné je to, že každý den máme úplně jiný, rozmanitý. Když jedeme k pacientům domů, je to úplně jiné než práce v nemocnici. Jsme vlastně každá svým pánem. Každá jsme u pacienta toho ta důležitá, která by měla rozhodnout, co je dál potřeba u toho člověka zařídit. Jsme to my, kdo vidí, v jakým je stavu. Pro holky je to prestižní.
Jak vlastně vypadá váš pracovní den? - Sestřička přijde ráno do práce, má připravený rozpis, jaké pacienty, jak my říkáme, pojede. Potřebuje si připravit léky a další materiál a pomůcky, vezme si to a vyráží do terénu. Když má hotovo, přijde zpátky do kanceláře a připraví si papíry, napíše, co je potřeba a odchází domů.
Cítíte, že jste během své práce součástí rodiny? - Určitě. Už jenom proto, že jsme po celé republice. A vím, že není problém, když zavolám někomu na druhé straně republiky, hned si poradíme.
Jste součástí rodiny, když jezdíte za klienty za pacienty? - Vidíme je v pyžamu, vidíme, jak bydlí, co si vaří, jaké jsou jejich domácí zvířata a příbuzní.... jsme rozhodně součástí i rodiny pacientů. Někdy se člověk do struktury té rodiny dostane víc někdy míň. A většinou to funguje i tak, že sestřičky jsou s nimi ve spojení i mimo svůj pracovní den, kdy rodina potřebuje s něčím poradit. Myslím si, že pro ně někdy děláme i nad rámec a že i tím vznikají pěkné vztahy.
Jak moc cestujete přes den autem? - Sestřičky cestují hodně, najezdí dost kilometrů.
Takže sestřička, která by chtěla nastoupit v terénní péči, by měla mít řidičský průkaz? - Ano a hlavně by měla mít zkušeností s řízením, anebo se prostě nesmí bát. Je potřeba prostě řídit, někam jet a někde zaparkovat, takže je potřeba trochu ty zkušenosti mít.
Jak moc vás ta práce baví na stupnic od 1 do 10? - Desítka, rozhodně. A moje sestřičky, co u nás pracují, ty práce také baví, protože jinak by u nás nepracovaly. A hlavně u nás se ty holky ani moc netočí, ty, co s námi pracují řadu let, tak s námi zůstávají. Protože se jim u nás líbí.